| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.07.2017

Ајде, ајде Вардаре...

Денеска сите сме Вардар и нашиот првак му посакуваме да избори резултат со кој ќе се пласира во 3.квалификациско коло во Лигата на Шампионите

За нешто помалку од половина час, Вардар на стадионот „Младост“ во Струмица против Малме ќе го одигра реванш мечот од 2.квалифациско коло во ЛШ. Четата на стратегот Гоце Седлоски има 1:1 од првиот меч и со било каква победа, па и со реми без голови, ќе оди натаму.
Стартниот состав на Вардар е оној очекуваниот. Со Гачевски на голот, во одбраната тука се Хамбарѕумјан, Грнчаров, Новак и Демири. Како последни играчи во врска се Спировски и Глигоров а во нападот се Фелипе, Николов, Барсегјан и Балотели.
Ајде, ајде Вардаре. Денеска од 18 до 20 часот сите сме Вардар.Датум: 18.07.2017, 17:40
Статијата е прочитана 1019 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense