| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.09.2017

Ниту Манчини не очекуваше толку висока победа

Тренерот на Зенит, легендата на италијанскиот фудбал, Роберто Манчини признава дека и тој е помалку изненаден од високата 0:5 победа на гостувањето во Скопје

Рускиот тим доминираше во текот на целиот меч и со совршена победа ги стартува натпреварувањата во Лигата на Европа.
„Јас мислам дека одигравме одлично. создадовме многу шанси постигнавме многу голови и нормално дека сум презадоволен. Не очекував ваков резултат бидејќи ги гледав со Фенербахче и мислам дека Вардар е посилен отколку што се прикажа денеска“, изјави Манчини.Датум: 14.09.2017, 23:22
Статијата е прочитана 272 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense