| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.05.2017

Јакимовски на „центарот“ во Кратово

Во Битола пак на дуелот Пелистер - Ренова правдата ќе ја дели Далибор Ѓорѓевски

Предмалку беа извлечени судиите кои ќе судат на неделните натпревари од 32. коло во Првата лига. На најинтересните мечеви, во Кратово и Битола, главни арбитри ќе бидат Дејан Јакимовски и Далибор Ѓорѓевски.


32. КОЛО (НЕДЕЛА - 16 Ч)
ВАРДАР - МАКЕДОНИЈА ЃП (Марјан Маркоски - Охрид)

ПЕЛИСТЕР - РЕНОВА (Далибор Ѓорѓевски - Куманово)

СИЛЕКС - РАБОТНИЧКИ (Дејан Јакимовски - Скопје)

ШКУПИ - ПОБЕДА (Фатон Мустафи - Тетово)

ШКЕНДИЈА - БРЕГАЛНИЦА (Ристе Сејменов - Струмица)Датум: 05.05.2017, 12:19
Статијата е прочитана 2330 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense