| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.10.2017

Шкендија уште е во предност во однос на Вардар

Математички сега и двете „црвено - црни“ екипи се израмнети но тетовци имаат два голови постигнато на гости, и тука е предноста на Шкендија

Во мегадербито Вардар ја победи Шкендија со 4:2, ја намали бодовната предност на шест бода и ако успее да ги добие заостанатите мечеви со Работнички и А. Пандев, ќе има ист број бодови како и тетовци. Но сепак иако во меѓусебните дуели имаат иста гол разлика 4:4, Шкендија е во предност зошто има два гола постигнато на гости. Сепак има уште многу да се игра, а секако дека Вардар и Шкендија уште двапати до крајот на сезоната ќе ги одмерат силите.Датум: 15.10.2017, 11:13
Статијата е прочитана 1314 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense