| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.08.2017

Со Јанкулов од Звезда против Ирска

Македонската репрезентација до 17 години в недела на 3 септември, ќе го одигра пријателскиот натпревар против соодветната репрезентација на Ирска

Нашиот состав во принцип не е многу поразличен од изминатите мечеви, а тука се пред се дефанзивецот на белградска Црвена Звезда Ѓорги Јанкулов, како и играчот за врска на Војводина Влада Новевски. 

Македонија У-17:
Голмани:
Матеј Андов Вардар
Марко Алчевски А.Пандев

Одбрана:
Кристијан Трпчевски Њу Старс
Ване Тасевски Сасуоло, Италија
Божидар Митревски Работнички
Суад Јонузи Сент Гален, Швајцарија
Ален Личина Работнички
Ѓорги Јанкулов Црвена Звезда, Србија

Среден ред:
Емил Скоко Македонија ЃП
Агон Елези Шкупи
Марио Илиевски Вардар
Димитар Тодоровски Работнички
Влада Новевски Војводина, Србија
Амар Колашинац Олимпија, Словенија

Напад:
Кире Трпчевски Њу Старс
Џемал Ибраими Вардар
Ален Јусуфов  Винер Спорт Клув, Австрија
Сухељ Муарем Шкупи
Куштрим Таири Шкендија
Давид Тошевски Работнички


 Датум: 29.08.2017, 15:25
Статијата е прочитана 1887 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense