| контакт | маркетинг
КОШАРКА

03.02.2018

МЗТ со Лукајиќ не може да даде ниту 70 поени

Откако Србинот го наследи Ацо Тодоров, тимот е многу неефикасен дома

Продолжи серијата натпревари на кои МЗТ на домашен терен не може да постигне ниту 70 поени. Оваа црна низа почна уште од мечот со Морнар, кој беше прв за Жељко Лукајиќ како шеф на стручниот штаб на МЗТ. Од тогаш, 70 поени е граница која тимот никако не може да ја мине во „Јане Сандански“, а овие 55 поени со Олимпија, се неславен сезонски рекорд.Датум: 03.02.2018, 18:56
Статијата е прочитана 568 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense