| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.10.2017

Ангеловски: Пандев ги врзува Македонија и Италија

*Двете земји на фудбалски план ги врзува Горан Пандев, нашата фудбалска икона и нашиот капитен“ истакна на пресот селекторот Игор Ангеловски

Во пресрет на утрешниот меч со Италија, селекторот Игор Ангеловски за своите очекувања истакна...
„Задоволство ми е што како селектор имам можност да ја предводам нашата репрезентација против Италија. Македонија и Италија, двете земји ги врзува Горан Пандев, нашата фудбалска икона и нашиот капитен кој ѕвездените моменти во својата кариера ги доживеа овде во Италија. Знаеме која е Италија, како силен репрезентативен тим има, но јас сум сигурен дека моите играчи ќе го дадат и последниот атом од силите да се прикажат во светло издание и да дојдеме до добар резултат“ истакна Ангеловски.
Датум: 05.10.2017, 17:15
Статијата е прочитана 393 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense