| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.06.2017

По 20 години одново средба меѓу Дојчиновски и Бутрагењо

На попладневниот прес на Бутрагењо и Саха во Скопје, по повод Супер Купот, специјален гостин ќе биде и Кирил Дојчиновски кој пред 20 години му беше тренер во Мексико на легендата на Реал Мадрид

Емилио Бутрагењо и Кирил Дојчиновски, по пауза од 20 години, попладнево ќе се сретнат и тоа на прес конференцијата на која ќе учествуваат Бутрагењо и Саха, по повод Супер Купот, која ќе се одржи во 18 часот. Дојчиновски ќе биде специјален гостин, а неговото познанство со легендата на Реал Мадрид датира од времето кога Дојчиновски му беше тренер на Бутрагењо во Мексико.


 Датум: 13.06.2017, 16:25
Статијата е прочитана 4467 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense