| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.04.2017

Шумуликоски со еврогол донесе победа на Словачко (ВИДЕО)

Величе Шумуликоски е херојот на Словачко во победата над Прибрам од 1:0 во натпреварот од 23. коло од чешката фудбалска лига

Искусниот македонски интернационалец во 82. минута постигна маестрален гол од слободен удар со кој му ги обезбеди трите бодови на својот тим.
Ова дефинитивно е еден од најубавите голови во кариерата на Шумуликоски.Датум: 09.04.2017, 13:34
Статијата е прочитана 1407 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense