| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.03.2017

Лидерот без милост и кон Металург

Нова победа за Академија Пандев, овојпат против Металург од 2:0 во меч од 16. Коло во Втората лига

Академија Пандев навистина не знае за доста. Нова, 14 победа за тимот од Струмица кој и натаму без проблеми ита кон Првата лига. Денеска жртва беше младиот тим на Металург, со головите на Пандев во 3. минута и Дориев во 54. лидерот победи со  2:0 и освои нови три бода.
Скопје и Новаци одиграа интересен натпревар на Автокоманда. Десниќ му донесе водство на својот тим во 30. минута, следуваше израмнување на 1:1 со голот на Гроздановски во 66. минута. Сепак големи три бода на „пиратите“ им донесе Колеќески ви 72.минута.
Во Неготино пак Вардар и Тетекс одиграа без голови. Утре се играат двете преостанати средби во ова коло, тоа се Еуромилк – Хоризонт Т и Тиквеш – Влазерими.


РЕЗУЛТАТИ – 16.КОЛО
А. ПАНДЕВ – МЕТАЛУРГ 2:0
ВАРДАР (Н) – ТЕТЕКС 0:0
СКОПЈЕ – НОВАЦИ 2:1
УТРЕ, 14 Ч
ЕУРОМИЛК – ХОРИЗОНТ Т
ТИКВЕШ – ВЛАЗЕРИМИ
ТАБЕЛА
1 .А. Пандев 43 бодови, 2. Скопје 30, 3. Еуромилк 26, 4. Новаци 25, 5.Металург 23, 6. Хоризонт 19, 7. Влазерими 15, 8. Вардар (Н) 14, 9. Тетекс 13, 10. Тиквеш 10Датум: 11.03.2017, 16:13
Статијата е прочитана 5297 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense