| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.10.2018

Кировски пред потпис со Каисар

*Во моментов напаѓачот се наоѓа во Анталија каде води разговори со тимот од Казахстан


Христијан Кировски е пред трансфер во Каисар, прволигашки клуб од Казахстан. Како што велат нашите информации, Кировски во моментов се наоѓа во Анталија каде води преговори со челниците на Каисар, во клубот каде што пред неколку години „тресеше“ и Душан Савииќ, екс репрезентативецот на Македонија. Инаку Кировски во Каисар заминува на барање на Стојчо Младенов, тренер од Бугарија. Инаку Кировски веќе одработи неколку тренинга, на фотографијата Кировски (втор од лево) е на вчерашниот тренинг на Каисар.


 Датум: 11.01.2018, 15:19
Статијата е прочитана 848 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense