| контакт | маркетинг
21.02.2018
Алма Вакили и Максим Максимов играа заедно две сезони во Тракаи во Литванија, сега играат за Шкендија и Вардар. По мечот имаа што да си кажат
21.02.2018
„Ова беше натпревар кој не беше убав за око како оној од мината среда“ вели тренерот на Вардар
21.02.2018
Стратегот на Шкендија жали за пропуштените шанси
21.02.2018
Шкендија водеше со голот на Ибраими, Шкендија беше подобра но Хуан Фелипе со мајсторскиот гол од слободен удар во 79. минута го спаси Вардар од пораз во првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија
21.02.2018
Свое обраќање имаше претседателот на ФФМ  Илчо Ѓорѓиоски, а Ватрослав Михачиќ беше специјален гостин од Академијата за едукација на тренери на Хрватскиот фудбалски сојуз.
21.02.2018
Денеска во 14 часот на Арената „Филип Втори“ се игра првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија, или вториот од четирите пролетни дуели меѓу нашите најдобри клубови
21.02.2018
Не треба да ме брани никој, Господ ми е сведок на ден Прочка дека ја говорам вистината“ вели Марјан Секуловски, тренерот на Пелистер откако ФФМ по инцидентот во Битола против него покрена постапка
20.02.2018
Македонецот има најголема вредност од сите играчи во словенечкиот шампионат
20.02.2018
Аларм во штипскиот тим, неколку состаноци во последните неколку дена. Дали ќе дојдат подобри денови за „сините“?
20.02.2018
„Ќе бидат два тешки натпревари, а ние сме фокусирани само кон овој прв натпревар кој сакаме да го добиеме“, изјави шефот на стручниот штаб на Вардар.
20.02.2018
Поради користење на пиротехника и поради навионалистичко навивање од трибините на мечот со Победа, шампионот се соочува со казна
20.02.2018
Македонија У-17 одигра 0:0 со БиХ во пријателски меч, во кој нашите надежи имаа 5-6 супер шанси, комплетна иницијатива но гостите среќно се спасија од пораз
20.02.2018
Се поведува постапка против стратегот на Пелистер Марјан Секуловски кој физички го нападнал помошниот тренер на „романтичарите“ Славчо Георгиевски - Тупан
НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense