| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.05.2017

Новаци со 3:2 го победи Влазерими среде Кичево

Во натпревар без рeзултатско значење, гостите од Новаци водеа со 3:0, но во финишот домашните ја спасуваа честа

Влазерими - Новаци 2:3 (0:3), во првиот натпревар одигран денеска од последното 27 колово Втората лига на Македонија. Новачани со право покажаа зошто се во позиција следната сезона да играат во Првата лига и тоа преку баражот. Имено тие среде Кичево водеа со 3:0, но на крајот мечот заврши со 2:3. Стрелци на голови за Влазерими беа Дани во 79. минута и Зекири во 85. минута. Додека стрелци на головите за победничкиот тим беа Стојковски во 5. и 44. минута и Талевски во 20. минута.

 Датум: 26.05.2017, 18:45
Статијата е прочитана 4302 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense