| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.08.2017

Непрепознатлив е овој ВардарСлабо, слабо издание на шампионот на супер дербито во Тетово. Заминувањето на Балотели, се она што се случуваше во и по Копенхаген секако дека си има свои последици

Слабо издание на Вардар на супер дербито во Тетово. Заслужен пораз од Шкендија во меч во кој шампионот одигра далеку под своите очекувања и затоа е поразен. Далеку е овој Вардар од посакувањата на своите фанови, овој Вардар беше непрепознатлив на денешниот меч и затоа загуби. Секако дека по едно лошо издание не може да се даваат критики, ова е само прво коло. Со Шкендија ќе има уште три дуели во сезоната. Заминувањето на Балотели, потоа се она што се случуваше во и по Копенхаген секако дека си има свои последици.

 

 

 Датум: 12.08.2017, 20:37
Статијата е прочитана 2206 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense