| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.10.2017

Мечкаровски ќе го суди соседското дерби

Димитар Мечкаровски од Скопје е делегиран за главен судија на мечот  Работнички - Вардар од 12. коло кој се игра во среда со почеток од 14:30 часот

СУДИИ ЗА ПРВА ЛИГА - 12. КОЛО (25.10.2017 - СРЕДА) 14:30 Ч

РАБОТНИЧКИ - ВАРДАР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ - СКОПЈЕ)
А. ПАНДЕВ - ШКЕНДИЈА (ИГОР СТОЈЧЕВСКИ - СКОПЈЕ)
ШКУПИ - ПОБЕДА (МАРЈАН ЕЦКОСКИ - ОХРИД)
РЕНОВА - СКОПЈЕ (СТОЈАНЧЕ СТОЈАНОВ - ШТИП)
ПЕЛИСТЕР - СИЛЕКС (КОНСТАНТИН ВЛАХО)Датум: 23.10.2017, 11:53
Статијата е прочитана 1174 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense