| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.08.2017

Македонија ќе остане на 134 место на ФИФА листата

Проекциите велат дека за месец август, нашата најдобра фудбалска репрезентација, нема ни да го влоши ниту пак да го подобри својот пласман

Македонија ќе остане и натаму на 134 место на ФИФА листата. Ова го велат најновите проекции, поените се истите, 228 за нашата најдобра фудбалска репрезентација. Инаку ФИФА на 10 август ќе ја презентира своја најнова рејтинг листа. Од друга страна за месец септември можеме значително да го подобриме својот ранкинг ако се знае дека во квалификациите за СП 2018 година, прво играме со Израел на гости а потоа Ја дочекуваме Албанија. Со евентуално освојување на 4 бодови, Македонија ќе скокне десетина места на ФИФА листата.Датум: 01.08.2017, 13:16
Статијата е прочитана 438 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense