| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.01.2018

Шкупи на „тест“ со Дрита Гњилане

Утре во 13:30 часот, на теренот со вештачка трева во Ѓорче, чаирчани ќе ги стартуваа пријателските средби оваа зима

Шкупи утре во Ѓорче, со почеток од 13:30 часот, ќе го отвори серијалот на пријателски средби оваа зима. Прв противник ќе биде составот на Дрита Гњилане од Косово. Тим кој што треба да ја покаже силата на „новиот“ Шкупи во кој стратегот Ардијан Нухиу има голем број нов имиња, како Илијоски, Броја, Вујчиќ, Љамчевски. Инаку во неделата Шкупи одигра тренинг меч против младинската екипа и успеа да победи со 8:0.



Датум: 17.01.2018, 17:47
Статијата е прочитана 517 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense