| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.02.2017

Суад Сахити заминува во Астана

Работнички очигледно дека зимава ќе остане без еден од од браќата Сахити.

Емир не замина за Хрватска, но постариот Суад е на излезна врата од Градски парк. Според последните информации, Сахити е пред трансфер во казахстанскиот гигант Астана каде што сеуште е член Агим Ибраими. Информациите велат дека работата е веќе готова и дека се чека Сахити веќе во следните ден два да замине во Казахстан и да го комплетира трансферот.
Околу заминувањето на Сахити од Работнички се шпекулира подолг период, дестинации имаше неколку, но очигледно дека натурализираниот македонец заминува во сериозна фудбалска средина во која ќе има шанса да го искаже својот полн фудбалски потенцијал и талент.Датум: 22.02.2017, 13:56
Статијата е прочитана 2617 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense