| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Стојановски замина во Дугопоље

Трет клуб за напаѓачот во Хрватска, кој се обидува да ја поврати старата форма

Повремениот македонски младински репрезентативец Влатко Стојановски летово има нов клуб. Се работи за хрватскиот второлигаш Дугопоље каде што Стојановски ќе се обиде да добие далеку поголема минутажа отколку досега во клубовите каде што настапуваше.
Тој во изминатиот период беше дел напрво од екипата на Сплит, каде што направи трансфер од Металург, но потоа беше одстапен на третолигашот, Неретванац. Сега, Стојановски заминува во Дугопоље каде што се надеваме ќе му тргне и ќе го искаже својот несомнен талент и квалитет кој го поседува. Тој за информација има 20. години во моментов.

 


 Датум: 20.07.2017, 15:15
Статијата е прочитана 1821 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense