| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.08.2017

Ганчев засилување за Академија Пандев

Ганчев доаѓа да ја потполни стоперската позиција на новиот прволигаш од Струмица

Горан Ганчев по неколку години интернационална кариера во Индонизија, се враќа во Македонија. Тој ќе го носи дресот на Академија Пандев во новата сезона и ќе биде засилување на стоперската позиција.

Токму стоперите беа „најтенката“ позиција за „Академците“, и сега доаѓа искусниот Ганчев кој што настапуваше во нашата земја за Тиквеш, Маџари, Милано, Башкими, Пелистер, а потоа отиде во БиХ во Железничар, во хрватската екипа Интер Запрешиќ, а последните години ги мина во Индонезија.

 Датум: 19.08.2017, 11:29
Статијата е прочитана 4346 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense