| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2017

ЕКСКЛУЗИВНО: Судува го промовира Алтипармаковски

Договор на една сезона, атак на домашната титула и настап во Лигата на Европа за битолчанецот кој заминува во жртвата на Хоризонт Турново од пред 4 години

Маријан Алтипармаковски е нов фудбалер на Судува од Литванија. Тој од вчера е во оваа земја, утрово очекува лекарски прегледи, а потоа е промоцијата во новата клупска средина. Младиот битолчанец изминативе 6 месеци ги бранеше боите на Интер од Запрешиќ, но не успеа да го следи патот на Илија Несторовски, па затоа одлучи и да ги смени клупските бои. Тој беше пред кам-бек во Работнички, но во последен момент стигна понудата од Судува Мариамполе, еден од најдобрите клубови во Литванија.
Повеќе во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“.Датум: 26.01.2017, 23:20
Статијата е прочитана 3610 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense