| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.11.2017

Дисциплински постапки против Шкендија и Вардар

ФФМ покрена постапка против двата „црвено - црни“ клуба и тоа поради односот на нивните навивачи во Тетово и во Струмица

Надлежната комисија на ФФМ покрена постапка и ги предаде на Дисциплинска, фудбалските клубови Шкендија и Вардар. Во образложението се вели дека навивачите на двата клуба, во Тетово и во Струмица, се однесувале непристојно, палеле „бакљи“, извикувале непристојни пароли а во Струмица фановите на Вардар кршеле и столчиња. Секако дека ова значи дека ФФМ малку ќе ја наполни својата каса од казните што се очекува да ги платат Шкендија и Вардар.Датум: 27.11.2017, 14:46
Статијата е прочитана 1847 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense