| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017

АНГЕЛОВСКИ: Бев нервозен бидејќи играчите се уплашија во првото полувремеПредводникот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски сосема очекувано не е задоволен од играта во првото полувреме

„Честитки за победата, кога ќе се загуби меч не можеме да бидеме задоволни, особено од начинот на кој го отворивме мечот. Бев нервозен бидејќи играчите се уплашија во првото полувреме. Сакам секогаш да играат одважно без разлика кој е противникот и без разлика што Шпанија излезе со можеби најсилниот состав што го имаат во моментов. Но, во вториот дел го одигравме она што го посакувавме и она што го играме во овие квалификации. Го држевме противникот во резултатска неизвесност до самиот крај, но за жал не успеавме да го задеме последниот удар. Сега одиме на Израел и тоа е репрезентација како Албанија, противникот против кого можеме да направиме повеќе“.Датум: 11.06.2017, 23:15
Статијата е прочитана 1186 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense