| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.09.2017

Домжале се пофали со Ибраими (ФОТО)

Агим Ибраими се врати во Словенија, каде што беше промовиран во нов играч на Домжале

„Прво, би сакал да се заблагодарам на сите во фудбалскиот клуб Домжале,. Среќен сум и горд што ќе играм за овој тим. Уште првиот пат кога разговаравме, бев убеден дека ова е вистинскиот избор за мене. Многу сум мотивирани, сакам да се вратат во вистинскиот ритам. Можам да ветам дека секогаш ќе давам максимумот за овој клуб ", изјави Ибраими, кој претходно играше за словенечките Марибор, Олимпија и Нафта.Датум: 05.09.2017, 18:22
Статијата е прочитана 497 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense