| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.03.2017

ГООООЛ... Спировски и Македонија води со 1:0

По првите 45. минута нашата репрезентација има водство од 1:0 со голот на Стефан Спировски

Добра игра и водство за Македонија на пријателската со Белорусија по првите 45. минути од 1:0. Стрелец на тој гол беше Стефан Спировски во 40. минута. Можевме да водиме со поголема разлика ако Несторовски во 32. минута имаше повеќе среќа. Но неговиот шут со глава прво удри во пречката а потоа се одби од гол - линијата на гостите.


 Датум: 28.03.2017, 18:51
Статијата е прочитана 804 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense