| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.07.2017

Копенхаген не се „штеди“: Со најсилен тим против Хобро

Тренерот на Копенхаген направи само две замени, и тоа на местото на Павловиќ на теренот е Сотиру, и Матиќ е на теренот на местото на Грегуш

Копенхаген нема намера да се „штеди“ за дуелот со Вардар во третото квалификациско коло од ЛШ кој што во среда се игра во Данска. На попладневниот натпревар против Хобро, Стале Солбакен направи само две замени од составот во Скопје, и тоа на теренот е Сотиру на местото на Павловиќ, и на Матиќ на местото на Грегуш.

И покрај тоа што јавноста очекуваше дека данската екипа ќе одмори дел од играчите со цел да биде одморен со Вардар, сепак, кај Солбакен нема такво нешто и тој со целата „артилерија“ ќе „пука“ попладнево на мечот.Датум: 29.07.2017, 17:40
Статијата е прочитана 806 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense