| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.05.2017

Вардар со стил до новата шампионска „ѕвездичка“

„Црвено - црните“ славеа над Македонија ЃП со 6:0 и дефинитивно ја заверија титулата во сезоната 2016/2017

Вардар попладнево ја официјализираше својата 11 шампионска „ѕведичка“. Успеа да слави убедливо над Македонија ЃП со 6:0 и на четири кола до крајот ја оконча битката за тронот. Стрелци на головите на денешниот дуел со „лавовите“ беа Блажевски во два наврати, Николов, Којашевиќ, Барсегјан и Балотели.
Секоја чест за момците на стратегот Гоце Седлоски, во целост ја заслужија оваа титула.


 Датум: 07.05.2017, 18:22
Статијата е прочитана 1066 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense