| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2018

Работнички го оддалечи Вардар од титулата

„Романтичарите“ успеаја да триумфираат против „анемичниот“ Вардар кој што не успеа да се врати од негативата од првиот дел и да извади барем бод

Од 2. до 6. минута, Работнички му даде два гола на Вардар во градското дерби, и го води на полувреме со 2:0. Првакот, пак, дури после двата примени гола се „разбуди“ и воспостави рамнотежа, но само еден удар кон голот на Божиновски кој што не претставуваше никаква закана. Во 2. минута стрелаше Херера по нафрлување на Ангелов, а во 6. минута погоди Ангелов после одбиена топка од Гачевски по ударот на Стјепановиќ.
Во вториот дел Максимов утна колосална шанса, а потоа Попов го направи мечот неизвесен со голот во 79. минута кога погоди со глава по нафрлувањето од корнер од Блажевски. Во 86. минута Божиновски го удри Блажевски и доби директен црвен картон, па Работнички остана со играч помалку и со Јанков на голот во последните мигови од мечот.
Меѓутоа Вардар не профитираше од сето тоа. „Бункерот“ на „романтичарите“ издржа, и момците на Горан Станковски освојуваат големи три бода, први оваа пролет после поразот во Битола и „ремито“ со Ренова.
Датум: 24.02.2018, 16:04
Статијата е прочитана 1149 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense