| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.05.2017

ПАДНА ОДЛУКА: Во Струмица Куп-финале за 100 денари

И дефинитвно како што најави „Македонски спорт“, Куп-финалето меѓу Пелистер и Шкендија ќе се игра на стадионот „Младост“ во Струмица

Претстојното Куп-финале меѓу Пелистер и Шкендија и дефинитивно ќе се игра на стадионот „Младост“ во Струмица, како што најави „Македонски спорт“. Комитетот за итност ја донесе оваа одлука вчера, додека, борбата за трофејот во најмасовното натпреварување во македонскиот фудбал ќе се одигра на 17 мај во 17:30 часот.
Како што е познато, Шкендија, која е актуелен освојувач на купот, во финалето ќе се соочи со Пелистер.Датум: 04.05.2017, 11:49
Статијата е прочитана 5389 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense