| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.11.2017

Елмас ќе оди на позајмица!?

Фенербахче, барем така пишуваат медиумите во Турција, се подготвува „дијамантот“ да го прати на позајмица во некој друг клуб

Малку необична вест утринава пристигнува од Истанбул. Имено на иницијатива на тренерот Ајкут Коџаман, Фенербахче планирал да го пушти Елиф Елмас на калење, односно на позајмица во некој друг клуб. Така барем известува турскиот „Фанатик“. Дали ова е вистина или не, останува да се види.Датум: 30.11.2017, 12:40
Статијата е прочитана 3999 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense