| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.06.2017

Србија - Македонија, битка за опстанок

Нема премногу калкулации пред мечот со северниот сосед. Кој ќе победи ги задржува шансите за пласман понатаму, додека оној кој ќе загуби може да си ги пакува куферите за дома

Србија - Македонија, решавачки меч за двете селекции, меч кој започнува за нешто помалку од 15 минути во Бидгошч. Се знае дека кој ќе победи има шанси за пласман понатаму на ЕП во Полска, додека оној кој ќе загуби може да си пакува куферите за дома.
Селекторот на Србија Ненад Лалатовиќ со овој состав ќе го започне натпреварот и тоа во формација 4-2-3-1- Милинковиќ - Савиќ, Гајиќ, Јовановиќ, Вељковиќ, Антонов, Максимовиќ, Грујиќ, Живковиќ, Гачиновиќ, Плавшиќ, Ѓурѓевиќ.
Благоја Милевски мечот ќе го започне со истата формација 4-2-3-1 - Алексовски, Мурати, Зајков, Велковски, Демири, Николов, Барди, Аврамовски, Бабунски, Маркоски, Радески.

 Датум: 20.06.2017, 17:41
Статијата е прочитана 705 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense