| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.2017

Македонија У14 со триумф во Црна Гора

Македонската репрезентација до 14. години успеа со победа да го отвори развојниот турнир во Црна Гора.

 Токму против домаќинот, нашите млади фудбалери под водство на селекторот Неџат Шабани кој во моментов го менува Звонко Златановски успеаа да слават со 2 1 иако на полувреме губеа со 0 1. Стрлеци за нашиот тим беа Фетаи и Николоски. Следниот меч го играме в петок со репрезентацијата на Србија.Датум: 14.06.2017, 14:10
Статијата е прочитана 2045 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense