| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.05.2017

Јакимовски повторно ќе дели правда на Силекс

Мечот меѓу Ренова и Силекс ќе биде воден од страна на Дејан Јакимовски, додека пак главен на скопското дерби меѓу Работнички и Вардар ќе биде Ецкоски од Охрид

Дејан Јакимовски ќе биде главниот судија на натпреварот меѓу Ренова и Силекс. Еден од подобрите наши делители на правдата ја доби задачата да го суди мечот во Тетово во рамките на 33. коло од првата лига.
Скопското дерби, меѓу Работнички и Вардар ќе биде водено од Охриѓанецот Марјан Ецкоски, а на мечот меѓу Пелистер и Шкупи на центарот ќе биде Фатон Мустафи

СУДИИ ЗА 33. КОЛО
Марјан Ецкоски:Работнички - Вардар
Фатон Мустафи: Пелистер - Шкупи
Дејан Јакимовски: Ренова - Силекс
Зоранчо Темелков: Македонија ЃП - Шкендија
Димитар Мечкаровски: Брегалница - ПобедаДатум: 12.05.2017, 12:21
Статијата е прочитана 1514 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense