| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.05.2017

СЕДЛОСКИ: Апсолутно заслужено дојдовме до титулата

Вардар со убедливиот триумф над Македонија ЃП (6-0) на четири кола до крајот ја завери јубилејната шампионска титула број 10.

„Честитки до играчите на Вардар за шампионската титула. Овој тим заслужи да се радува. Во текот на првенството имаше многу добри моменти, имаше и некои моменти на слабости, но во целина апсолутно заслужено дојдовме до титулата. Што се однесува до мечот со Македонија ЃП, доминиравме во секој поглед, и заслужено победивме“.Датум: 08.05.2017, 11:19
Статијата е прочитана 1489 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense