| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Вардар ги подготвува јуниорите и за Шкендија

* „Црвено-црните“ не отстапуваат од одлуката да играат со младински тим, најверојатно така ќе биде и на утрешниот дуел

Вардаровиот тим и на утрешниот натпревар против Шкендија, ги подготвува младинците да играат во Тетово на реванш натпреварот од 1/4 финалето од Купот на Македонија. Единствено Игор Алексовски ќе биде сениор, и се размислува да бидат уфрлени 1-2 сениорски играчи кои ќе им помогнат на јуниорите во „битката“ за полуфиналето. Но, се очекува најмалку осум играчи да бидат под 21 година.
Доколку и дефинитивно се одлучат да настапат со младинците, „црвено-црните“ ризикуваат да го загубат и второто натпреварување, односно да останат без трофеј оваа сезона. Првенството е веќе загубено, а сега со оваа одлука да се игра со младински тим и во Тетово, многу веројатно дека ќе биде загубен и пехарот од Купот, кој што Вардар го чека повеќе од 10 години.
Во комбинација нема да биде голманот Филип Илиќ кој што ќе биде со младата селекција, а на клупата се очекува да биде некој од младинската школа.Датум: 06.03.2018, 17:41
Статијата е прочитана 2441 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense