| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.10.2017


Со Норвешка на 11 ноември за крај на успешната 2017 година

*Нашата најдобра репрезентација на 11 ноември во Скопје ќе одигра пријателски меч со Норвешка, деветти и последен за оваа година

Македонија на 11 ноември (сабота) во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“, во пријателски натпревар ќе ја дочека Норвешка. Речиси се е договорено околу овој меч, останува само утре да се официјализираат деталите. Инаку ова за селекторот Игор Ангеловски и неговите избраници ќе биде последен натпревар во оваа навистина успешна 2017 година. Досега на 8 меча имаме 4 победи, 3 ремија и само еден пораз со гол разлика 14:4, тука ги сметаме и пријателските. Во случај на победа над Норвешка овој биланс ќе биде уште подобар и ќе биде добра основа за идниот период во кој од нашата најдобра репрезентација очекуваме уште подобри резултатДатум: 11.10.2017, 11:13
Статијата е прочитана 2236 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense