| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.09.2017

Треневски: Голема победа за нас

„Покажавме срце, физички ја надигравме Победа и заслужено ги освоивме три бода“ вели тренерот на Работнички

Голем товар падна од грбот на сите во Работнички со победата во Прилеп, инаку прва оваа сезона. Не смееме ни да помислиме што ќе беше ако „романтичарите“ го загубеа и овој меч.
„Секако дека сум среќен, покажавме срце, ова е голема победа за нас. Пред се физички ја надиграме Победа. И покрај водството на домашните јас инсистирав да останеме мирни. Тоа вроди со плод, постигнавме четири голови а можевме уште два“ истакна тренерот на Работнички Виктор Треневски.

 Датум: 20.09.2017, 17:47
Статијата е прочитана 865 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense