| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.03.2018

Одбиена жалбата на Академија Пандев

Немало прекршување на правилото од правилникот за натпреварување на ФФМ. Резултатот се регистрира со постоечкиот и веќе важечкиот од регуларнтие деведесет минути одиграни во Тетово. Шкендија – Академија Пандев 1:0.

Нема прекршување на статутот на мечот Шкендија  - Академија Пандев. Дисциплинската комисија, одлучи да ја одбие жалбата на Академија Пандев и да го регистрира натпреварот со регуларнтие 1:0 за тетовци. Според комисијата немало прекршување на правилото за младинец и со тоа овој счучај се затвара.Датум: 02.03.2018, 12:21
Статијата е прочитана 2378 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense