| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.11.2017

Скаути на Сити и Ред Бул ќе ги следат нашите (У-19) момци

Фил Робинсон и Петер Асион, се само дел од менаџерите и скаутите кои денеска ќе ја следат средбата Македонија - Швајцарија

Претставници на големи клубови, скаути и менаџери, денеска ќе имаат можност во живо да ги проследат на нашите златни деца. Имено како што дознаваме скаутите на Манчестер Сити и Ред Бул Салцбург, Фил Робинсон и Петер Асион, ќе бидат на трибините на стадионот на ФФМ каде што ќе играат младите репрезентации до 19. години на Македонија и Швајцарија.Датум: 08.11.2017, 11:35
Статијата е прочитана 1470 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense