| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2017

Пелистер во Аланија тргна со реми

Битолчани пред малку одиграа 0:0 со бугарскиот прволигаш Монтана

Реми без голови е исходот на Пелистер на првиот меч од подготовките во Аланија. Ривал беше бугарскиот прволигаш Монтана. Инаку ова е вкупно третиот пријателски меч оваа зима за тимот на Наџи Шенсои и досега мрежата на „зелените“ не се тресеше. Со Шкендија беше 2:0, со Новаци пак 0:0 и еве денеска со Монтана 0:0.Датум: 29.01.2017, 18:02
Статијата е прочитана 2190 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense