| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

29.01.2018

Легендата го напушта Пелистер

Битолчани имаа долга победничка серија, па затоа овој потег претставува изненадување

Стевче Алушевски имал различни ставови со управата на ракометниот клуб Пелистер, а неофицијално се појавиле и финансиски недоразбирања, па решил да ја напушти функцијата тренер на битолските „зелено-бели“.
Пелистерци под водство на долгогодишниот екс македонски репрезентативец, имаа одлични резултати во првата полусезона, лидери се на табелата во лигата со само еден пораз, и затоа веста за разделбата е изненадувачка.Датум: 29.01.2018, 16:36
Статијата е прочитана 1528 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense