| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.07.2017

Фенербахче со порака: Перо, не враќај се без Елмас!

Перо Антиќ, кошаркарот на европскиот првак, помага во реализацијата на трансферот на нашиот фудбалски дијамант во Фенербахче. Херенвен пак чека на исходот од овие разговори и ја гледа својата шанса

Перо Антиќ, нашиот најдобар кошаркар и член на европскиот  првак, помага во реализација на трансферот на Елиф Елмас во гигантот од Истанбул. Како што велат нашите информации, Антиќ во два наварати се сретнал со семејството Елмас и посочил дека неговиот Фенер би бил идеален клуб за мега талентот на Работнички. Сепак дали ќе се оствари овјој трансфер ќе се знае во текот на следните неколку денови. Во сенка на сето ова Херенвен, па и Трабзонспор, го чекаат исходот на преговорите меѓу Елмас и Фенербахче.

*Повеќе читајте во печатеното издание на „Македонски спорт“Датум: 15.07.2017, 12:48
Статијата е прочитана 5186 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense