| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.08.2017

Шкендија подобра од Академија Пандев

Тетовскиот тим со головите на Алими и на Жуниор уште во првото полувреме имаше водство од 2:0, а гостинот намали со голот на Дориев

Шкендија му го нанесе првиот пораз на тимот на Академија Пандев во годинешнава сезона. Денеска во Тетово „црвено-црните“ беа подобри и победија со 2:1

Алими и Жуниор уште во првото полувреме му донесоа водство на тимот на Шкендија од 2:0. Во вториот дел Дориев само успеа да намали.

ШКЕНДИЈА - АК. ПАНДЕВ 2:1 (Алими 18’, Жуниор 30’ - Дориев 88’)

ТАБЕЛА:

1. Шкендија 9

2. Пелистер 7

3. Силекс 6

4. Ак. Пандев 4

5. Вардар (-1) 3

6. Победа 3

7. Работнички (-1) 2

8. Ренова 2

9. Скопје 1

10. Шкупи 1Датум: 27.08.2017, 18:32
Статијата е прочитана 1422 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense