| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.03.2017

Прв пораз за Бабунски и Јокохама

Давид Бабунски и Јокохама го забележаа првиот пораз во јапонското првенство, откако на гостувањето кај Кашима беа поразени со 1:0.

Македонскиот репрезентативец, Давид Бабунски одигра 64. минути, а откако беше заменет, Јокохама подоцна прими гол за прв пораз во јапонското првенство.
На овој меч Бабунски ја прекина мини-серијата од погодоци на почетокот од првенството.Датум: 10.03.2017, 13:28
Статијата е прочитана 1008 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense