| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.04.2017

Македонија У14 го освои развојниот турнир во Ерменија

Македонската репрезентација до 14 години го освои развојниот турнир во Ерменија. Нашите млади фудбалери под водство на селекторот, Златановски во финалето ја совладаа соодветната селекција на Белорусија.

По подобро изведување на пеналите односно со конечни 6:5. Во регуларниот дел од мечот резултатто гласеше 1:1. Македонија дојде во водство преку Славче Живков на стартот на второто полувреме, а противникот израмни преку удар од единаесет метри. Токму пеналите требаше да одлучат кој ќе биде победникот на овој меч, а нашите млади фудбалери се покажаа како одлични изведувачи на најстрогата казна. Секако дека ова е успех за нашата млада селекција, кој се вбрпјува во ретките на нашите млади репрезентации. Да се надеваме дека во иднина ќе имаме уште многу вакви поводи за радост. Подоцна денеска на свеченото затворање на турнирот ќе бидат доделени пехарот како и наградите за најдобар играч и стрелец.Датум: 22.04.2017, 12:07
Статијата е прочитана 6660 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense