| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.07.2017


УЕФА потврди: Македонија - Албанија во Струмица


На официјалниот сајт на УЕФА мечот се води како закажан на 5. септември во Струмица


Веќе нема никакви дилеми дека мечот помеѓу репрезентациите на Македонија и албанија кој е дел од тековните квалификации за следнито Мундијал, ќе се одигра на стадионот во Струмица. Информацијата е потврдена и од страна на УЕФА, која на нејзисниот официјален сајт ги објави деталите околу самиот меч, кој сега дефинтиивно ќе се одигра на стадионто Младост, на 5. септември, во 20:45 часот. Патем, во Струмица градежмните работи околу стадионот се во тек и тој до натпреварот ќе биде со две нови трибини.


 Датум: 30.07.2017, 18:23
Статијата е прочитана 3399 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense