| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.02.2018

Секуловски физички го нападнал помошниот тренер на Работнички!!!

Се поведува постапка против стратегот на Пелистер Марјан Секуловски кој физички го нападнал помошниот тренер на „романтичарите“ Славчо Георгиевски - Тупан


Марјан Секуловски се соочува со казна и тоа поради физички напад врз помошниот тренер на Работнички Славчо Георгиевски - Тупан. Сето ова се случувало во самиот финиш на неделниот меч во Битола кој го доби домашниот тим со 3:2. Секуловски секако дека е предаден на Дисциплинската комисија и веројатно ќе биде казнет или суспендиран. Исто така и ФК Пелистер ќе биде казнет поради слаба организација на средбата со Работнички.Датум: 20.02.2018, 14:29
Статијата е прочитана 2522 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense