| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.05.2017

Истатов со двојна круна

ЖФК Истатов е освојувач на двојната круна во овогодинешниот фудбалски шампионат во женска конкуренција на Македонија

Актуелниот шампион по освојувањето на титулата, предмалку во Струмциа во финалето од купот го совлада ривалот тиверија со конечни 2:4, и на тој начин ги обедини титулите годинава. Со ова ЖФК Истатов дефинитивно покажан дека е број еден женска фудбалска екипа во моментов во Македонија.Датум: 31.05.2017, 19:01
Статијата е прочитана 1342 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense