| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.06.2017

Азербејџaнецот Хумбатов на проба во Победа

Се работи за дефанзивецот Турал Хумбатов, некогашен младински репрезентативец на Азербејџан

Во моментов во Победа има шестмина фудбалери кои се на проба. Тоа се репрезентативниот стопер од азербејџански Азал - Турал Хумбатов, бразилскиот крилен напаѓач Ериксон Гонзалвес, кој доаѓа од хрватското Меѓумурје, хрватскиот централен играч за врска - Габриел Миоч од Сесвете, полушпицот од Хаити - Еуген Пеине, како и младите - крилниот напаѓач Александар Најдоски и шпицот Мартин Мечев. 

 Датум: 27.06.2017, 19:08
Статијата е прочитана 1780 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense