| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Вардар лесно против Локомотива

Шампионот Вардар попладнево немаше поголеми проблеми да ја совлада екипата на Локомотива во рамките од шеснаесет фибналето од националниот куп на Македонија

На игралиштето во населбата Карпош, Вардар одигра рутински деведесет ми9нути и го совлада домаќинот со 1:4. Во комбиниран состав во кој се најдоа и Грнчаров, Фелипе, Блаевски и Демири, Вардар поведе уште во 21. минута токму со голот на Дејан Блажевски. Следуваше гол на Исени осум минути подоцна, а Демири пред крајот на полувремето заокружи на 0:3. Исени во последните моменти на мечот го постигна својот втор гол, а Стојановски на пет минути до крајот го постигна единствениот гол за домашнитеДатум: 31.08.2017, 18:46
Статијата е прочитана 1030 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense